Tervise edendamine / Koolis
Seadusandlus
- 23. September 2013
Tervist edendavate tegevuste planeerimisel on lisaks teoreetilistele alusteadmistele ja praktilistele kogemustele oluline tunda ka antud valdkonnas kehtivaid seadusi ning nõudeid.
Samas saab öelda ka teistpidi – tervise edendamine on midagi enamat kui õigusaktides kehtestatud tervishoiu- ja ohutusnõuete täitmine. Järgnevalt on välja toodud olulisemad õigusaktid, millega tasub igal praktikul tutvuda.
Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus
Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega sätestatakse põhikooli ja gümnaasiumi õppekorralduse alused, õpilase ning õpilase vanema või eestkostja õigused ja kohustused, koolitöötajate õigused ja kohustused, kooli pidamise ja rahastamise alused ning kooli õppe- ja kasvatustegevuse üle teostatava riikliku järelevalve alused.
Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele
Määrust "Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele" kohaldatakse statsionaarse õppega üldhariduskoolidele.
Hariduslike erivajadustega õpilaste klassides ja rühmades õppe ja kasvatuse korraldamise alused ning õpilaste klassi või rühma vastuvõtmise või üleviimise, klassist või rühmast väljaarvamise ning ühe õpilase õpetamisele keskendatud õppe rakendamise tingimused ja kord
Nimetatud määrus reguleerib kõne-, nägemis-, kuulmis- või liikumispuudega õpilaste klassi, käitumisprobleemidega õpilaste klassi, tundeelu- ja käitumishäiretega õpilaste klassi, kasvatusraskustega õpilaste klassi, õpiraskustega õpilaste klassi, lihtsustatud, toimetuleku- või hooldusõppel olevate õpilaste klassi, liitpuuetega õpilaste klassi, raskete somaatiliste haigustega õpilaste klassi, väikeklassi ja õpiabirühma õpilaste vastuvõtmise, üleviimise ja väljaarvamise ning ühe õpilase õpetamisele keskendatud õppe rakendamise tingimusi ja korda.
Koolitervishoiuteenust osutava õe tegevused ning nõuded õe tegevuste ajale, mahule, kättesaadavusele ja asukohale
Määrusega kehtestatakse statsionaarses õppes põhi- ja üldkeskharidust omandavale õpilasele osutatava koolitervishoiuteenuse hulka kuuluvad õe tegevused põhikoolis, gümnaasiumis ja kutseõppeasutuses ning nõuded tegevuste ajale, mahule, kättesaadavusele ja asukohale.
Koduõppe ja haiglaõppe tingimused ja kord
Põhikooli riiklik õppekava
Põhikooli riiklik õppekava kehtestab riigi põhiharidusstandardi.
Põhikooli lihtsustatud riiklik õppekava
Põhikooli lihtsustatud riiklik õppekava kehtestab põhihariduse standardi intellektipuudega õpilastele, kes nõustamiskomisjoni soovitusel ja vanema nõusolekul õpivad lihtsustatud, toimetuleku- või hooldusõppes. Lihtsustatud õpet rakendatakse kerge intellektipuudega õpilastele, toimetulekuõpet mõõduka intellektipuudega õpilastele ning hooldusõpet raske ja sügava intellektipuudega õpilastele.
Gümnaasiumi riiklik õppekava
Gümnaasiumi riiklik õppekava kehtestab riigi üldkeskhariduse standardi.
-
-
Saada kiri: toimetaja@terviseinfo.ee