Tervise edendamine / Koolis
Uimastiennetus
- 04. Juuli 2014
Soovitused uimastiennetuseks ja uimastitega seotud juhtumite lahendamiseks koolis (2014)
Juhendmaterjal pakub nõuandeid laiapõhiseks uimastiennetuse korraldamiseks koolides ning jaguneb viieks suuremaks peatükiks: sissejuhatus uimastiennetusse, lähtekohad uimastiennetuseks koolis, võimalusi uimastiennetuseks koolis, uimastiennetuse korraldamine koolis ning uimastitega seotud olukorrad ja nende lahendamine. Lisades on selgitavad praktilised abimaterjalid.
Juhend on seotud uimastihariduse õppekavaga inimeseõpetuse aine raames ja sellele tuginedes saab iga kool kas täiendada olemasolevaid kooli dokumente (kooli arengukava, kooli põhimäärus, kodukord, hädaolukorra lahendamise plaan jne) või koostada enda oludele sobiv uimastiennetustegevuste läbiviimise plaan.
Juhendmaterjali leiad aadressilt www.terviseinfo.ee/uimastiennetus-koolidele. Pdf-ina saad juhendi alla laadida siit. Juhendmaterjali lühikokkuvõtte (.pdf) leiad siit.
Juhendmaterjal filmi "Mõtteaine" juurde (2012)
Narkomaania ennetamise teemaline õppefilm „Mõtteaine" on realistlik, koosnedes neljast tõestisündinud lugudel põhinevast lühifilmist. Tegelased on noored inimesed, kes erinevatel põhjustel puutuvad kokku keelatud uimastitega. Lood räägivad Eestis enimlevinutest ja tihti peo käigus tarvitatavatest keelatud uimastitest nagu kanep, ecstasy jm. Õppefilmi eesmärk on näidata noortele riske, mis uimastitarvitamisega kaasnevad ja seeläbi mõjutada neid keelatud uimastitega katsetamisest loobuma. Lähemalt saad filmi kohta lugeda Terviseinfo narkomaania teemalehelt siit.
Õppematerjal on mõeldud 14–18aastastele noortele. Õppematerjal on koostatud selliselt, et 45minutilise (inimeseõpetuse) tunni jooksul jõuab vaadata filmi ja ka selle üle arutleda.
Juhendmaterjali saad vaadata ja alla laadida siit.
"Räägime tervisest! Juhendmaterjal noorsootöötajatele" (2011)
Juhendmaterjal on abiks noortega terviseteemade käsitlemiseks. Raamatu eesmärk on toetada noorte sotsiaalseid ja isiklikke vajadusi tervisevaldkonnas.
Juhendit saad vaadata ja alla laadida siit.
"Sotsiaalsete toimetulekuoskuste õpetus. Õpetajaraamat I kooliastmele (1.–5. klassile lihtsustatud õppekava järgi)" (2007)
Juhendmaterjal on eelkõige mõeldud abivahendiks õpetajatele, kes õpetavad lihtsustatud õppekava järgi 1.–5. klassis, käsitlemaks uimastitega seotud teemasid.
Õpetajaraamatu esimene pool sisaldab teoreetilist materjali õpetajale ning see on jaotatud viieks peatükiks: uimastite tarvitamine Eesti noorte seas, uimastitarbimise põhjused, uimastikasutuse ennetamine koolis, uimastid koolis, uimastid ja uimastiseotuse astmed. Need teadmised võimaldavad õpetajal ennast kindlamini tunda antud valdkonna teemasid käsitledes. Raamatu teine pool sisaldab aktiivtöid (nn tunnikonspekte), mis on valmis kasutamiseks tundides.
Juhendit saad vaadata ja alla laadida siit.
-
-
Saada kiri: toimetaja@terviseinfo.ee